Türkiye Değişim  Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, "TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ ADANA İL TEŞKİLATI SEÇİMLERE HAZIR"

Genel 11 Şubat 2021 22:56
Videoyu Aç Türkiye Değişim  Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, "TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ ADANA İL TEŞKİLATI SEÇİMLERE HAZIR"
A
a
Türkiye Değişim  Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, "Türkiye'nin geneline baktığımız zaman işsizlikte Adana olarak ilk sıradayız. Bunun kaynağı da çok belli. Çok değerli iş adamlarımızı buradan kaçırdık" dedi.

ŞUAN HALİ HAZIR DA 12 TANE BİTMİŞ PROJEMİZ VAR

Türkiye Değişim  Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, Adana için yaptıkları çalışmalara değindi. İl Başkanı Malgaf, şuan hali hazır da 12 tane bitmiş proje olduğunu söyleyerek, seçime hazır olduklarını söyledi. Başkan Malgaf, "Öncelikle bizde burada aynı genel merkezimizin yaptığı gibi sorunları araştırdık, kaynaklarını araştırdık ve bunların nasıl düzeltilebileceği hakkında fikir oluşturup, bunlar üzerine raporlar hazırladık. Hatta cok ciddi projelerimiz bitmis durumda. Şöyle söyleyebilirim. Genel merkez ne kadar iktidara hazırlanıyorsa biz de yerel yönetime o kadar hazırız. Çünkü şu an seçim olsa elimizde sunacağımız en az bir 12 tane bitmiş proje var. Adana'nın refaha kavuşması için tabii bunlar" dedi.

 İŞ ADAMLARIMIZI BURADAN KAÇIRDIK

Adana nın işsizlikte ilk sıralarda yer aldığını aktaran başkan Malgaf, "Projeler bir yere kadar gidiyor ama bir yerden sonra baktığımızda Adana'nın en büyük sorunu aslında tabii ki gençlerin işsizliği. Onlara sahip çıkılması gerekiyor. İşsizlik oranı çok yüksek. Türkiye'nin geneline baktığımız zaman işsizlikte Adana olarak ilk sıradayız. Bunun kaynağı da çok belli. Çok değerli iş adamlarımızı buradan kaçırdık. Başka iller ilave ederken biz olanlardan olduk ve bu da yanlış siyasetten oluyor. Şu anda bakıyorum organize sanayiye gidiyoruz, bir daha gideceğiz. Orada çok değerli sanayici dostlarımız var. Onların sorunlarına değiniyoruz. Yeterince sahip çıkılmıyor. Bir Organize Sanayi Adana'nın belkemiğidir. Oraya gereken desteğin verilmesi gerekiyor. Çiftçilerimiz öyle... Biz bu konu ile ilgili birimler oluşturduk" şeklinde konuştu. 

ESKIYI DÜZELTMEDEN 10 TANE DAHA YENI ADANA YAPSAN NE OLACAK? 

Adana nın büyükşehir olabilmesi için çalıştıklarını aktaran başkan Malgaf şunları kaydetti: 
"Bunun yanı sıra aslında dışarıdan baktığımız zaman Adana bir türlü büyükköy olmaktan ileri gidemedi. Büyükşehir olamadı. Biz de artık Adanamızı Büyükşehir olarak görmek istiyoruz. Sürekli yeni bir Adana içinde Adana oluşturma hevesi var. Önce bir eskileri toparlayalım, şehrin göbeğine gidin, merkezde doğal gaz yok. Hava kirliliği almış başını gidiyor. Cam açma ihtimalin yok. Sen eskiyi düzeltmeden 10 tane daha yeni Adana yapsan ne olacak? Altyapısı yok bir kere. Çok uzağa gitmeye gerek yok yan komşu illerimize bakalım ne durumlara geldi. Ama bunların değişeceğine inanıyorum ben. Zaten o yüzden Değişim adını verdik. Bütün bunlar değişecek inşallah. Bütün bu konularda biz detaylı çalışmalarımızı yapıyoruz. Dediğim gibi ekibimizle beraber raporlarınızı oluşturuyoruz. Çok ciddi projelerimizde hazır mevcutta bulunuyor. Biz bunları da sunarız. Önemli olan destek olabilmek, yardımcı olabilmek. Şu gidişata bir son verebilmek. Onun için de biz de elimizden geleni yapıyoruz."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat