TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ, 104 AMİRALİN BİLDİRİ İÇİN ORTAK AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye 5 Nisan 2021 12:50
Videoyu Aç TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ, 104 AMİRALİN BİLDİRİ İÇİN ORTAK AÇIKLAMA YAPTI
A
a
Emekli 104 amiralin yayınladığı bildiri hakkında MYK kararlarını açıklayan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Uğur Aksöz, canlı yayında konuştu.

Türkiye Değişim Partisi Hukuk ve Adalet Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Uğur Aksöz, canlı yayında 104 emekli amiral tarafından yayınlanan bildiri hakkında açıklamada bulundu. Bildirinin yanlış bir adım olduğunu ve iktidara hizmet ettiğini belirten Aksöz, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) kararlarını şu şekilde sıraladı:
“Sevgili basın mensupları; Türkiye Değişim Partisi olağanüstü Merkez Yürütme Kurulu toplantımızda, aşağıdaki düşünceler ortak anlayışımızdır: 
1- Montrö ve Lozan Türkiye'nin tapusudur, Türkiye'nin tapusu hiç kimse ve hiçbir güç tarafından değiştirilmesi teklif edilemez ve tartışılamaz. 
2- Muhalefet partileri görevlerini yapamadıkları için, birilerine bildiri yazma fırsatı verilmiştir. 
3- Bu bildirinin gece yarısı yayınlanması iyi niyetli bir girişim olarak değerlendirilemez. Sadece iktidara gündemi, değiştirme şansı tanımıştır. Çöpten ekmek toplayanları unutturmaya hizmet etmiştir. 
4- Türkiye Değişim Partisi herkesi sağ duyulu davranmaya demokratik hak ve özgürlüklerin korunması noktasında kararlı bir biçimde yürümeye davet etmektedir. 
5- Konu artık yargıya intikal etmiştir. Biz de yakından takip edeceğiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat