TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ BOLU İL BAŞKANI ESER ‘DEN BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN‘ A DESTEK MESAJI

Genel 8 Ağustos 2021 00:10
Videoyu Aç TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ BOLU İL BAŞKANI ESER ‘DEN BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN‘ A DESTEK MESAJI
A
a
Türkiye Değişim Partisi Bolu İl Başkanı Mithat Eser, Belediye başkanı Tanju Özcan‘a destek vererek, "sayın başkanımızın sonuna kadar arkasında olduğumuzu belirtmek isteriz. Her geçen gün sayıları artan mültecilerin artık kendi ülkelerine dönmesi için gereken herşey yapılmalıdır. Burada bir elleri balda bir elle yağda yaşamalarına izin verdikçe, akın akın ülkemize gelmeye devam ediyorlar. Buna artık çözüm bulunmalı ve her elini kolunu sallayan bu ülke sınırları içine gelerek yerleşmemeli" dedi.

Bolu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı ikinci birleşimi, Tanju Özcan başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda Özcan'ın, kentte yaşayan yabancı uyrukluların faydalandığı belediye hizmetlerine zam yapılmasına ilişkin Belediye Meclisi'nde CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilerek komisyona gönderilen önergesi oylanamadı. Özcan'ın önergesi, daha önce havale edildiği Plan ve Bütçe Komisyonu'nca yeterli araştırmanın yapılamamış olması nedeniyle eylül ayı meclis toplantısının gündemine alındı.

Belediye başkanı Özcan‘ a destek Türkiye Değişim Partisi Bolu il başkanı Mithat Eser‘ den geldi. Eser, "Ülkemiz adeta mülteci kampına döndü. Durdurak bilmeden adeta ipini koparak elini kolunu sallayarak sınırlarımızın içine geliyor. İstedikleri şekilde yaşıyorlar. Ve ülkemize giriş yapan mültecilerin birçoğu erkek. Kadın ya da çocukların, yaşlıların azınlıkta olduğu mülteciler ülkemizi adeta tatil yeri olarak kullanıyor. Yakında tamamen yerleşecekler. Devlet buna bir çözüm bulmak yerine, kendi halkına bakma konusunda acizlik yaşarken, mültecilere dört dörtlük yardımlarda bulunuyor. Sayın belediye başkanımız Özcan‘ ın teklifi ile ülkemiz artık bu sorunu daha detaylı bir şekilde ele alacağını düşünüyorum. Bu konuda çözümler üretilmeli. Mültecilerin sayısı yükselmekte, halkımız tedirgin olmaktadır. Başkan Özcan‘ ı sonuna kadar destekliyorum. Mültecileri ülkemizden göndermenin iyi bir yolu bu. Her istedikleri devlet tarafından yerine getirilen mültecilerin artık kendi ülkelerine gitmesi gerekiyor" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat