TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKGÜN AK PARTİ KONGRESİNI DEĞERLENDİRDİ “UZUN KONUŞMADA SADECE GEÇMİŞ YAD EDİLDİ”

Genel 24 Mart 2021 20:22
Videoyu Aç TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKGÜN AK PARTİ KONGRESİNI DEĞERLENDİRDİ “UZUN KONUŞMADA SADECE GEÇMİŞ YAD EDİLDİ”
A
a
AK Parti kongresinin ardından bir açıklama yapan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, “Sayın Cumhurbaşkanı bugünün reklamını bir hafta önceden yaparak, geleceğe yönelik bir manifesto açıklayacaklarını ifade etmişti. Lakin uzun konuşmada sadece geçmiş yad edildi” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Bilgi ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, kongreye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün ifadelerine de yer veren Akgün, hükümetin yeni projesinin kalmadığına dikkat çekti.

“TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİME İHTİYACI VAR”

Türkiye’nin değişime ihtiyacı olduğunu ifade eden Akgün, “Türkiye yönetim sıkıntıları çekiyor. İmkanları, fırsatları güzel kullanılamıyor. Geldiğimiz noktada yorgun bir iktidar karşımızda duruyor. Genel Başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül’ün de dediği gibi, ‘2053’ten bahsediyorlar ama biz yarın sabah ne olacağının endişesi içindeyiz.’ Türkiye’nin değişime ihtiyacı var. Enerjik kadrolara, yeni projelere, demokrasiyi hayata geçirebilecek yöneticilere ihtiyacı var. Sayın Cumhurbaşkanı bugünün reklamını bir hafta önceden yaparak, geleceğe yönelik bir manifesto açıklayacaklarını ifade etmişti. Lakin uzun konuşmada sadece geçmiş yad edildi” dedi. 

“KADROLARIMIZ ENERJİK, PROJELERİMİZ ‘GERÇEK’, HALKIN İSTEKLERİNE CEVAP VEREBİLECEK DURUMDAYIZ”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün açıklamalarına değinen Akgün, “Kongrenin genel değerlendirmesini Sayın Genel Başkanımız; ‘Dış politikada istikrar diyorsunuz; tek bir dost devlet kalmadı’, ‘Ekonomi büyüdü diyorsunuz; gençlerimiz işsiz, beyin göçü önlenemiyor.’, ‘Ülkemizin sağlıklı ve huzurlu yönetilmesi için bugün bir kez daha anlaşılmıştır ki güçlendirilmiş demokratik parlamenter sisteme acilen geçilmelidir.’ İfadeleriyle kongrenin değerlendirmesini en güzel şekliyle yaptı. Türkiye Değişim Partisi iktidar olmaya hazır. Kadrolarımız enerjik, projelerimiz ‘gerçek’, halkın tüm isteklerine anında cevap verebilecek durumdayız. Türkiye’nin en demokratik partisi olarak milletimize hak ettiği yaşantıyı sunacağız. Türkiye Değişime hazır” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat