TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKGÜN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜ KUTLADI

Genel 13 Mart 2021 12:41
Videoyu Aç TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKGÜN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜ KUTLADI
A
a
İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümünde Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, kutlama mesajı yayımladı.
 Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve Osman Zeki Üngör tarafından bestelenen İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilişinin 100. yılı için bir mesaj yayımlayan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Birinci Dünya Savaşı’nın ardından Anadolu’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesi, Cumhuriyet’in kurulmasıyla başarıya ulaştı. Çanakkale’den başlayarak, Cumhuriyet’in kuruluşuna kadar gelen sürede, milletimiz birçok kahramanlığa imza attı. Tüm bu kahramanlıkların, dökülen kanların, çekilen acıların hikayeleri de Mehmet Akif Ersoy tarafından İstiklal Marşı’na ilmek ilmek işlendi. Dönemin tüm heyecan ve duygularını barındıran İstiklal Marşı’mızın Osman Zeki Üngör tarafından bestelenerek, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edildi. 
 Dünya’nın farklı yerlerinde seslendirilen, gururlarımıza ve hüzünlerimize ortak olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yıl dönümünü neşe, gurur ve coşku ile karşıladık. Yüz yıllar boyunca da yine Dünya’nın her yerinde, İstiklal Marşı’mızı seslendirmeye devam edeceğiz. İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yılını kutlarken, böyle bir mirası bizlere hediye eden İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat