Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, “BU TRAJEDİ İNSANLIK TARİHİNİN EN KANLI SUÇLARINDAN BİRİDİR”

Genel 26 Şubat 2021 13:16
Videoyu Aç Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, “BU TRAJEDİ İNSANLIK TARİHİNİN EN KANLI SUÇLARINDAN BİRİDİR”
A
a
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Hocalı Katliamı anma mesajı yayınladı. Başkan Akgün, “Bugün ülkemize ağır itham ve iftiralar ile sözde soykırım iddialarını dünya kamuoyuna kabul ettirmeye çalışanlar, insanlık ayıbı Hocalı Katliamını anımsamalıdır” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı’da, Ermeni güçlerinin hain saldırılarında yaşamını kaybedenleri anmak için bir mesaj yayımladı. 

İnsanlık tarihinin en kanlı suçlarından biri olan bu trajedinin Hocalı soykırımı olarak bilindiğini aktaran başkan Akgün, “ Bu acımasız zulüm sonucunda 106’sı kadın, 63’ü çocuk ve 70’i yaşlı olmak üzere 613 kişi öldürüldü, 487 kişi ağır yaralandı veya sakat kaldı. Türk milleti olarak; soydaşımız, Azeri kardeşlerimizin ve bütün Türk-İslam dünyasının her zaman yanındayız. Kaldı ki; biz mazlum ve mağdura yardım eli uzatmayı bilen, şefkat ve merhamet timsali asil bir milletin mensuplarıyız. 1992 yılında Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından Azeri Türklerine yönelik yapılan katliamın üzerinden 29 yıl geçti. Katledilişlerinin 29.Yılında Hocalı şehitlerini rahmetle anıyor, Azeri kardeşlerime ve bütün Türk dünyasına sabır ve metanet niyaz ediyorum. Sözde soykırım iftiralarıyla Türk milletine çamur atmayı ilke edinen Ermeni çeteleri, Hocalı Katliamı’nı dünyanın gözü önünde yapmıştır. 29.Yılında Hocalı şehitlerini rahmetle anıyor, Azeri kardeşlerime ve bütün Türk dünyasına sabır ve metanet niyaz ediyorum. Bütün dünya bilsin ki; bir ölür bin diriliriz, asla esarete boyun eğmeyiz!”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat