TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ’NDE KURULTAY HEYECANI 

Türkiye 10 Eylül 2021 19:53
Videoyu Aç TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ’NDE KURULTAY HEYECANI 
A
a
Türkiye Değişim Partisi’nde Kurultay heyecanı başladı. Türkiye Değişim Partisi (TDP) 26 Eylül 2021 Pazar günü ATO’da ‘Çare ve Değişim Kurultayı’nı gerçekleştirecek. Seçime girme hakkı kazanmak için son düzlüğe giren Türkiye Değişim Partisi’nin, tüzüğünde de yer aldığı gibi Genel Başkan partiye kayıtlı tüm üyeler tarafından seçilecek.  

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Sekreteri ve Teşkilat Başkanı Hasan Aydın, yapılacak olan kurultayla ilgili bilgi verdi.
26 Eylül 2021 tarihinde “Çare ve Değişim Kurultayı”nın ATO Congresium’da düzenleneceğini dile getiren Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Sekreteri ve Teşkilat Başkanı Hasan Aydın, “Siyasal partiler demokrasinin temel araçlarıdır. Siyasal partiler kendi içlerinde demokrasiyi işletemiyor ise, ülke için söyledikleri demokrasi söylemleri asla samimi olamaz. Bu tür siyasal partiler ülkeye asla demokrasiyi getiremezler. Var ise de koruyamaz. Bir ülkede demokrasinin olabilmesi için, parti genel başkanı ve yöneticilerinin en geniş iradeyi temsil etmesi şarttır. Ülkemizde mevcut siyasal parti başkanları, sadece kurultay delegeleri tarafından seçilmektedir. Seçilen delegeler tüm üyelerin iradesini asla temsil etmemektedir. Mevcut dışında seçilecek olan ilçe, il ve genel başkan kendisini seçecek delegeleri istedikleri gibi belirlemektedir. Dolayısı ile “ben seni delegeliğe seçtim, sende beni başkanlığa seç” döngüsü sürüp gitmektedir.     Türkiye de ve Cumhuriyet tarihinde ilk defa genel başkan tüm üyeler tarafından seçilecek. Bu süreci başlatmış bulunmaktayız. Bu nedenle 26 Eylül 2021 Pazar günü yapılacak kurultayımıza 19 Eylül 2021 Pazar günü tüm üyelerin eğilimlerini almak için, bütün illerde aday olanların seçimi yapılacaktır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat