TÜZÜN, MİRAÇ KANDİLİ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

Genel 9 Mart 2021 19:52
Videoyu Aç TÜZÜN, MİRAÇ KANDİLİ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI
A
a
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, Miraç Kandili dolayısı ile mesaj yayınladı.
Tüzün, " Peygamber Efendimiz’in göğe yükselişini ve Allah katına çıkışını ifade eden Miraç, nice hikmet ve ibretlerle dolu kutlu bir yolculuktur.

Recep ayının 27'inci gecesine denk gelen Miraç Gecesi'nin insanlık için bir nevi kurtuluş olduğuna dikkat çeken Başkan Akçadurak, bu mübarek geceyi iyi değerlendirmek gerektiğini vurguladı.

Yapılan ibadetlerin yanı sıra edilen duaların da büyük önem taşıdığını belirten Tüzün, "Tüm Dünya olarak zor bir süreçten geçtiğimiz şu son dönemde, İslam Alemi ve insanlık için birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacınız var. Bu vesileyle dualarımızı; yalnız şahsımız için değil, ailemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandili'nin bütün insanlığa en başta sağlık, rahmet ve huzur getirmesini diler, aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin Miraç Kandili'ni kutlarım" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat