Tüzün, Regaip Kandilini Kutladı

Genel 18 Şubat 2021 13:09
Videoyu Aç Tüzün, Regaip Kandilini Kutladı
A
a
AK Parti Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, Regaib Kandili dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Tüzün, "Bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık aleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hak''tan niyaz ediyorum. Regaip gecesinin içinde bulunduğu Recep ayı, "Üç Aylar" olarak anılan rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan manevi aylara girişimizin habercisidir. Regaib gecesinin böyle bir ayın içinde yer alması, aynı zamanda bu gecenin önemini de ifade etmektedir.

Bu mübarek günler ve geceler, kendimizi denetleme ve değerlendirme bakımından çok önemlidir. Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa, verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Hazreti Peygamber böylesine kutlu günlerde insanlığa verdiği tavsiyelerle maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır. O''nu okumaya ve anlamaya O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne letafet ve zerafetine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır.

Bu vesileyle Mübarek üç aylar ve Regaip Kandili’nin insanların içinde olduğu olduğu sıkıntılardan kurtulmasına vesile olmasını temenni ediyor; hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat