USESAM YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERDOĞMUŞ: “YAŞAR AYDIN ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE TÜM ALGILARI DEĞİŞTİRECEK”

Genel 23 Ekim 2021 21:49
Videoyu Aç USESAM YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERDOĞMUŞ: “YAŞAR AYDIN ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE TÜM ALGILARI DEĞİŞTİRECEK”
A
a
USESAM Yönetim Kurulu Başkanı – Stratejist Müseyip Erdoğmuş, Türkiye’de Sorunlar ve Çözümleri Konferansında konuştu. Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın’ın da katıldığı konferansta konuşan Erdoğmuş, “Yaşar Aydın’ın önümüzdeki seçimlerde tüm algıları değiştirerek, büyük bir sıçrama yapacağını düşünüyorum" dedi.
Onur İttifakı Lideri, Cumhurbaşkanı Adayı Yaşar Aydın’ın da katıldığı Türkiye’de Sorunlar ve Çözümleri Konferansında açıklamalarda bulunan, güvenilir araştırma şirketlerinden USESAM Yönetim Kurulu Başkanı – Stratejist Müseyip Erdoğmuş şu ifadeleri kullandı:

“VATANDAŞIN İKTİDARA VE MUHALEFETE GÜVENİ KALMADI”

“Koronavirüs salgını sürecinde dünyanın önemli ekonomilerinde, önemli devletlerinde çok büyük kırılmalar yaşandı. Pandemide ABD’nin dahi izlemiş olduğu yanlış politikalar nedeniyle iktidar değişti. Aynı şekilde Avrupa’nın birçok ülkesinde de iktidarlar değişti. Bu sürecin, dünyanın önemli merkezlerinde hükümetlerin değişmesine neden olacağını açık ve net bir şekilde görmek gerekiyor. Ülkemizde de yaptığımız araştırmalar doğrultusunda iktidarın bu süreci istenilen şekilde yönetemediğini tespit ettik. Elde ettiğimiz veriler ve yaptığımız araştırmalar doğrultusunda şunu diyebilirim ki; vatandaş kan ağlıyor, işsizlik hat safhada, mülteci ve sığınmacı krizi ile karşı karşıyayız. Öğrencilerin eğitim sorunu, adalette olan kırıklıklar, halkın adalete güvensizliği gibi birçok sorunla baş başayız. Öte yandan muhalefetin de proje üretemeyip yalnızca polemikler üzerinden siyaset geliştirdiğini de görüyoruz ve bu nedenler vatandaşların hem iktidara hem de muhalefete artık güveninin kalmadığını gösteriyor”

“VATANDAŞLAR GERÇEK BİR LİDER ARAYIŞI İÇİNDE”

35 yıllık bir araştırmacı ve stratejist olduğunun altını çizen Müseyip Erdoğmuş sözlerine şöyle devam etti:
“Türkiye tarihinde ilk defa kararsızların oyu yüzde 50 gibi yüksek bir orana dayandı. Öte yandan yüzde 70’e varan bir kesim de arayış içinde. Bu arayış siyasi parti veya sıradan bir lider arayışı değil. Bu arayış, arkasından gideceği, adam gibi davası olan, projeleri ve çözümleri olan gerçek bir lider arayışıdır. Geldiğimiz noktada da vatandaşlar, mevcut siyasi parti başkanlarını artık lider olarak da görmüyor oy verecekleri bir parti olarak da görmüyor.” 

“YAŞAR AYDIN TÜRKİYE’DE ÇIĞIR AÇACAK”

Onur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın ile ilgili de konuşan USESAM Yönetim Kurulu Başkanı ve Stratejist Müseyip Erdoğmuş, 5 yıldan beri tüm siyasi partilerin genel başkanlarını, partileri, oluşumları, hareketleri ve platformları takip ettiğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:
“Bu takip sürecimde Onur İttifakı Lideri Sayın Yaşar Aydın ile tanışma imkânı buldum. Kendisi Türkiye’nin her bölgesinde toplantılar yapıyor. Bende bu toplantıları takip eden bir araştırmacı olarak söyleyebilirim ki; Yaşar Aydın’ın toplantısına giden insanların onu nasıl coşkuyla karşıladıklarına şahit oldum. Milletin gözlerindeki o ışığın, parıltının ve geleceğe olan güven ve bakışın ışıltılarını gördüm. Dolayısıyla Yaşar Aydın’a nasıl büyük bir destek olduğuna tanıklık ettim. Ben Sayın Yaşar Aydın’ın ortaya koyduğu fikirlerin ülkemizin her kesimini kucaklayan fikirler olduğunu ve hayat bulacak, akıllı projeler olduğunu görüyorum. Önümüzdeki seçimlerde de Yaşar Aydın’ın tüm algıları değiştirerek büyük bir sıçrama yapıp, Türkiye’de yeni bir çığır açacağını düşünüyorum”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat