VİCDAN SAHİBİ HERKES HER KONUDA AYNI TEPKİLERİ VERSEYDİ

Genel 12 Kasım 2021 13:33
Videoyu Aç VİCDAN SAHİBİ HERKES HER KONUDA AYNI TEPKİLERİ VERSEYDİ
A
a
İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, Şehit Ailelerinin Türk Milletinin en şerefli emaneti olduğunu belirterek, “Kimse Şehit Ailelerimiz üzerinden siyaset yapmaya kalkmasın. Şehit Ailelerimizde bu provokatif konulara girmesin. Onlar hepimizin baş tacıdır” dedi.

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, ülke gündemini meşgul eden konularla ilgili değerlendirmede bulundu.    
Bingöl’de şehit yakınına karşı edilen küfrün kesinlikle kabul edilemeyeceğini dile getiren Başkan Ali Ateş, “Hiç kimsenin kabul etmeyeceği küfür, kesinlikle bir şehit yakınına edilmemelidir. Bunu kesinlikle tasvip etmiyoruz. Bu da cezasız kalmamalıdır. Ancak hiçbir şehit yakınının da bir başkasına hakaret ve küfür etmeye hakkı yoktur” dedi.

Başkan Ali Ateş, “Bizler bunu kınarken, vicdan sahibi herkesten şehitlerimize ve Büyük Türk Milletine yapılan hakaretlerde bu gün acımasızca saldıran ve gündemi bunun üzerine oturtan Cumhur ittifakına hatırlatacaklarımı da kınamalarını beklerim. “Beşli çetenin en güçlülerinden olan Cengiz inşaatın sahibi Mehmet Cengiz 85 milyona söverken sadece Millet İttifakına sövmedi, hepimize bu topraklarda yaşayan herkes bu sözden nasibini aldı. Şehit Aileleri Başkanı Pakize Akbaba’yı da mahkemeye verirken bu tepkileri bekliyoruz. Pakize anaya ahlaksız yazı yazanı da kınasaydınız. Kardeşinin cenazesinde canı yandığı için konuşan Albay linç edilirken, mahkemeye verilirken de aynı tepkiyi vereydiniz. Şehit evladının arkasından ağlarken, çok karaktersiz şehit babaları var diyenleri de kınasaydınız. Somada şehitlerin yakınlarını tekmeleyen korumayı da kınasaydınız. “Şehide kelle diyeni de, dinimizle alay edeni de kınasaydınız; o zaman samimiyetinize inanırdı. İşinize gelenleri ağzınıza sakız edip siyasete malzeme edersiniz, işinize gelmeyenlere de dilsiz şeytan olursunuz. Sormak istiyorum Bu olay olmasaydı üç gün ne konuşacaktınız” şeklinde konuştu. 
Halkın gündeminde geçim sıkıntısı olduğunun altını çizen Başkan Ateş, “Gümüşhane’nin sorunlarına, esnafın dertlerine, çiftçinin sıkıntılarına çareniz var mı? Siz onu söyleyin. Sizler bulunmaz Hint kumaşı değilsiniz. Bu topraklar, bu Millet nice liderler, nice kendine önderlik edecek insanları çıkarmıştır ve şundan emin olun ki gelenler bu Türk Milletini daha iyi yöneteceklerdir. Son olarak diyoruz ki “Millet bizi çağırıyor” Ne yaparsanız yapın İYİ’lerin iktidarına engel olamayacaksınız” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat