YALÇIN: MEMUR ENFLASYON KARŞISINDA EZİLİYOR

Türkiye 24 Ağustos 2021 11:21
Videoyu Aç YALÇIN: MEMUR ENFLASYON KARŞISINDA EZİLİYOR
A
a
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, memurlara yapılan zammın yetersiz olduğunu belirterek, “Enflasyon karşısında memur ezilmiştir. Bu zam sus payıdır” dedi.
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sonrası açıklanan zam oranlarını değerlendirdi.

Son yıllarda enflasyon karşısında ezilen memurların açıklanan zam oranlarıyla hayal kırıklığı yaşadığına vurgu yapan Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldığı açıklandı. 6 milyona yakın insanımızı ilgilendiren zamların yetersiz oluşunda hemfikiriz. Doğalgaz ve elektriğe yapılan Yüzde 20’lerin üzerindeki zamlar, gıda fiyatlarında yaşanan afaki zamlar göz önünde bulundurulursa memura sus payı verilmiştir. Memurlarımız enflasyon karşısında ezilmiştir ve ezilmeye mahkum edilmiştir” dedi.
Belli kesimlerde açıklanan zamlar büyük bir başarı gibi gösterilmeye çalışılmasının siyasi olduğunu dile getiren Genel Başkan Yalçın, “Ülkemizde ne yazık ki doğru bir tane değil. Kimin söylediğine bakıp ona göre alkışlıyoruz. Memurlar kan ağlarken kimileri büyük başarı elde edildiğini söylemekten utanmıyor. Topluluğun menfaatleri değil kişilerin menfaatleri ön planda tutulduğu sürece memurlarımız istediği zam oranlarını alamayacaktır” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat