YANLIŞLIKLA POLİSİN KAPISINI ÇALAN VATANDAŞ DARP EDİLDİ İYİ PARTİLİ ÇAKMAKLI: “BİR POLİSİN GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMASINA İZİN VERİLMEMELİDİR”

Genel 19 Ağustos 2021 22:09
Videoyu Aç YANLIŞLIKLA POLİSİN KAPISINI ÇALAN VATANDAŞ DARP EDİLDİ İYİ PARTİLİ ÇAKMAKLI: “BİR POLİSİN GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMASINA İZİN VERİLMEMELİDİR”
A
a
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, bir vatandaşın polis tarafından darp edilmesine tepki gösterdi.

İYİ Partili Çakmaklı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“DARP VE ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ”

“Bu sabah Ceylanpınar’da bir vatandaşımız internet arızası için gittiği bir sitede bir evin zilini yanlışlıkla çalması üzerine, yanlışlıkla zili çalınan bir polis memuru, vatandaşa bir sürü hakaret ediyor. Vatandaşımız özür dilemek isterken polis tarafından site içinde darp edilip, silahla öldürülmekle tehdit ediliyor. Vatandaşımız yakınları tarafından ambulans çağrılarak hastaneye kaldırılıyor. Vatandaşımızın ayak bileğinde kırıklar, vücudunun bazı bölgelerinde darp izleri oluşuyor ve şu an Ceylanpınar’da ameliyata alınacak.”

“OLAYI YATIŞTIRMAK İSTEYENLER GÖZ ALTINA ALINIYOR”

“Buna tepki gösteren ve olayı yatıştırmak isteyen İYİ Parti Ceylanpınar ilçe Başkanı Ömer Koyuncu ve yanındaki Mehmet Bektaş emniyet güçleri tarafından göz altına alınıyor. Bir polisin görevini kötüye kullanarak vatandaşımızı darp etmesine hatta ölümle tehdit edilmesine ve halk ile emniyet arasındaki iyi bağlara zarar vermesine izin vermeyiz, izin verilmemelidir de.”

“HALKLA POLİSİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK İSTEYEN UNSURLARDAN KAÇINILMALIDIR”

“İşini hakkı ile yapan tüm Emniyet Teşkilatının yanında olduğumuzu belirtirken, görevini kötüye kullanan bu polis memuru hakkında yetkililerden gerekli işlemleri yapmasını bekliyoruz. Ceylanpınar bölgemiz çok stratejik bir yerdedir. Bu nedenle halkla polisi karşı karşıya getirmek isteyen unsurlardan mutlaka kaçınılmalıdır. Polis camiamızın bu tarz ayrık otlarını temizleyeceğine yönelik inancımız tamdır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat