YARGI SESSİZ KALDI

Genel 30 Haziran 2021 23:18
Videoyu Aç YARGI SESSİZ KALDI
A
a
Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Deniz Barlas, "Adli tıp raporu ile onaylanmasına rağmen, üstelik çocukların resim çizerek anlatmaya dahi çalıştığı bu olay sonrasında hangi vicdan o aşağılık kişileri serbest bırakıyor anlam veremiyorum" dedi.

Elmalı davasında şüpheli şahısların serbest bırakılarak tutuksuz yargılanmasına karar verilmesinin ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. Dava hakkında açıklama yapan Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları il başkanı Deniz Barlas, hukukun üstünlüğünü yitirdiğine ve güveni azalttığına dikkat çekti.
Başkan  Barlas, "Son yllarda artan cinsel istismar suçlarına en ağırları eklenmeye devam ediyor. Öz anneleri tarafından böyle bir zulme uğrayan iki çocuğumuzun yaşadıklarının hesabını kim verecek. Adli tıp raporu ile onaylanmasına rağmen, üstelik çocukların resim çizerek anlatmaya dahi çalıştığı bu olay sonrasında hangi vicdan o aşağılık kişileri serbest bırakıyor anlam veremiyorum. Gerekli cezaları almaları için artık daha ne yapmaları gerekiyor. Bu ülkede suçlu korunuyor. Bu ülkede çocuklara, kadınlara, yaşlılara yapılan her türlü pisliğin üzeri kapatılmaya çalışıyor. Yargı sessiz kalıyor. Yazılı hukuk kuralları olduğu gibi verilen kararlarda vicdan da esastır. Bu dava da verilen karar vicdansızlıkla açıklanabilir. Yazıklar olsun. Bizler sessiz kalmayacağız. Bbzler bu çocuklarımızı yalnız bırakmayacağız" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat