YENİŞEHİR’DE AĞAÇ KATLİAMI BAŞKAN TAHİROĞLU: “AĞAÇLAR GENÇLEŞTİRME GEREKÇESİYLE YOK EDİLİYOR”

Genel 7 Mayıs 2021 20:34
Videoyu Aç YENİŞEHİR’DE AĞAÇ KATLİAMI BAŞKAN TAHİROĞLU: “AĞAÇLAR GENÇLEŞTİRME GEREKÇESİYLE YOK EDİLİYOR”
A
a
CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Emirler Mahallesi’ndeki ağaçların gençleştirme gerekçesiyle kesilmesine tepki gösterdi.
Mersin’in oksijen deposu olarak bilinen Yenişehir ilçesine bağlı Emirler Mahallesi'nde 10 veya 20 yaş arasındaki çam ağaçlarının gençleştirme gerekçesiyle kesilmesine bölge halkı ve çevreciler büyük tepki gösterdi. 

“BİR AN ÖNCE DURDURULMALI”

Bölgenin dengesinin bozulmaması gerektiğine ve yeşilin katledilmesine bir an önce ‘dur’ denilmesi gerektiğine vurgu yapan CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, “Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit, Mersin Milletvekillerimiz Cengiz Gökçel, Alpay Antmen ve bölge halkımızla bir araya gelerek bölgede incelemelerde bulunduk. İlçemize bağlı Emirler Mahallesi'nde ormanlık arazideki bulunan ağaçlar gençleştirilme gerekçesiyle yok ediliyor. Ormanlarımız, ağaçlarımız yaşadığımız yerlerin akciğerleridir. Yapılan bu çalışma bir an önce durdurulmalı ve ağaçların tahribatına son verilmeli. Biz de bu konunun belediye başkanımızla, milletvekillerimizle ve halkımızla takipçisi olacağız” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat