YENİYILA ZAMLARLA GİRDİK, BEDELİ YİNE HALKIMIZ ÖDÜYOR

SİYASET 3 Ocak 2022 19:45
Videoyu Aç YENİYILA ZAMLARLA GİRDİK, BEDELİ YİNE HALKIMIZ ÖDÜYOR
A
a
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, yeni yılın ilk gününde gelen zamların şaşırtmadığını dile getirerek, “Suni müdahalelerle piyasayı dengelediğini zannedenler yine tüm bedeli halka ödetiyor” dedi. 
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, yeni yılın ilk gününde iğneden ipliğe gelen zamları değerlendirdi.
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, “Mutlu yıllar dilemek isterdim fakat;  2022 yılı fahiş enerji zamlarıyla başladı. Özellikle elektriğe yapılan zam gerçekten akıl alır gibi değil. Elektriğe Yüzde 52 ile 125 oranında zam yapıldı. Doğalgaza Yüzde 25, motorinde 1 lira 29 kuruş, benzinde 61 kuruş ve LPG'de 78 kuruş zam yapıldı. Toprak Mahsulleri Ofisi ekmeklik buğday fiyatına yüzde 23, arpa fiyatına ise yüzde 24 zam yapıldığını duyurdu. Yani bunların etkisi ile iğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Bu hafta bu zamları konuşacağız. Beceriksiz yönetimin bedelini her gün fakirleşen halkımız ödemeye devam ediyor” dedi.
Merkez Bankası haftalık rezervleriyle ilgili de açıklamada bulunan Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, “10, 17 ve 21 Aralık tarihlerinde Merkez Bankası rezervleri incelediğinde eksi 55 milyar dolar paramız var. 2021 yılının son aylarında hepimizin malumu olduğu gibi dolarda inanılmaz iniş çıkışlar yaşandı. Bu süreçte birileri paradan para kazandı. Dolardaki iniş çıkışlar analiz edilmeli ve kimler bu sürece müdahil oluyor, alıp satıyor tespit edilmelidir. Hala birileri alıyor satıyor ve zengin olmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.  
Asgari ücretliye yapılan zammın çalışanın cebine girmeden eridiğine dikkat çeken Bedri Yalçın, “Asgari ücretli 4250 TL maaş alacak. Ancak yapılan bu zam daha cebe girmeden eridi. Asgari ücretlilere bu konuda ek ödeme yapılmalıdır. Milletin parası olan Merkez Bankasındaki parada zenginlere faiz veren iktidar, asgari ücretliye de bu paradan ek ödeme yapmalı” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat