YILDIZ: GÖREVE İLK BAŞLADIĞIMDA, ŞİDDETE MARUZ KALDIM “KADINA ŞİDDET HER YERDE VAR, YER VE ZAMAN FARKETMEKSİZİN”

Genel 25 Mayıs 2021 21:42
Videoyu Aç YILDIZ: GÖREVE İLK BAŞLADIĞIMDA, ŞİDDETE MARUZ KALDIM “KADINA ŞİDDET HER YERDE VAR, YER VE ZAMAN FARKETMEKSİZİN”
A
a
CHP Tavşanlı İlçe Başkanı Fisun Aktakka Yıldız, açıklamalarda bulundu. 

Seçim çalışmalarında birçok yerde şiddete maruz kaldığını söyleyen Yıldız, ”Seçim çalışmalarına gittiğimde, ilk göreve başladığımda üzerime sandalyeler atıldı, masalar devrildi. Yani şiddete maruz kaldım. Anayasa referandumunda 3-4 hanımla birlikte bir köye gitmiştim. Orada bir saldırıya uğradım. İnanır mısınız? Jandarmayı aradım ve köyden o şekilde çıkabildim. Bunu tabi ki bir köye mal etmek istemiyorum ama orada 3 kişinin saldırısına uğradık, arabadan inemedik. Bu şekilde birden fazla büyük saldırılara uğradım. Mesela mitingden dönerken, trafik akarken arabamızın önü kesildi, büyük bir kaza atlattık. Üst düzey yöneticinin, sosyal medyasında insanları örgütleyerek üstümüze saldırı girişimlerini yaşadım. Kadına şiddet her yerde var” ifadelerinde bulundu.

“BÜYÜKŞEHİRLERİ ALARAK, SÖZÜMÜZÜ DAHA ÇOK DİNLETİR OLDUK”

Göreve başladığı zamanlar ve şuan ki zaman arasında çok büyük farklar olduğunu belirten Yıldız,” 3 dönemdir İlçe Başkanıyım ve Tavşanlı halkı beni anlamaya başladı. İlk başladığım dönem ile bugün arasında büyük farklar var. Özellikle büyükşehirleri almamız, Tavşanlı’da belediyelerde bize rahat bir nefes aldırdı. Yerimizde farklılaştı ve sözümüzü daha çok dinletir olduk. Parti olarak kendimizi tam olarak anlatamamışız. Anlatmak için kapı kapı gezmemişiz. Bizimde eksiklerimiz olmuş. İnsanlar bizi tanıdıkça dinliyor. Mesela esnafa ziyarete giderdim, ‘Aman başkanım fotoğraf çekmeyelim’ derlerdi ve bana farklı davranırlardı. Şuan esnaf dükkânına girdiğimde benimle konuşuyorlar fotoğraf çektiriyorlar. Yakın zamanda bir esnafımızı ziyaret etmiştim. ‘Ya başkanım biz sizi tanıyamamışız bize hakkınızı helal edin. Ben sizi üç dönemdir takip ediyorum siz bir siyasi parti gibi değil siz bir STK (Sivil Toplum Örgütü) gibi çalışıyorsunuz. İnsanlara dokunmaya çalışıyorsunuz. Siz herkese ulaşmaya çalıştınız’ dedi ve ben bununla gurur duydum” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat