Yıldızlar: ”Kriz yardımlaşmayla değil hükümet desteğiyle çözülecek”

Genel 15 Şubat 2021 11:57
Videoyu Aç Yıldızlar: ”Kriz yardımlaşmayla değil hükümet desteğiyle çözülecek”
A
a
İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar yaptığı yazılı açıklamada, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın Şubat 2021 ayı olağan Meclis toplantısı Covid-19 salgının tedbirlerine yönelik açıklamalarını değerlendirdi.

Yıldızlar, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın, "Paylaşmamız gereken bir dönemdeyiz” açıklamasına destek ve paylaşımın her şeyden önce hükümetin görevi olduğunu dile getirdi. 

“TİCARET VE SANAYİ ODASI HÜKÜMETE SESLENMELİ”

“ Ticaret ve Sanayi Odası salgın tedbirlerine yönelik devletin bir yere kadar destek olabileceğini ve dayanışma göstermemiz gerektiğini açıkladı. Elbette biz dini, manevi geleneklerimiz göreneklerimiz ve kültürümüz gereği paylaşmayı, komşumuz aç yatarken tok uyumamayı bilen bir milletiz. Dayanışma, paylaşım her şeyden önemlidir. Ama burada İYİ Parti İl Başkanlığı olarak hükümete düşen görevleri görmezden gelip meselenin yardımlaşmayla çözülebilecek bir meseleymiş gibi yansıtılması içinde bulunduğumuz krizleri ve gerçekleri ötelemek, görmemektir. Ülkemizin ekonomik çatlakları pandemiden çok çok önce başladı. Ve pandemiyle birlikte ülkede esnaf, çiftçi kalmadı. İşsizlik oranları aldı başını gidiyor. Ve buralar yardımlaşmayla değil hükümet desteğiyle, yatırımla çözülecek düğümlerdir. Bu düğümler artık vatandaşımızın boğazında, bir lokma ekmekle bir iki parça kışlık erzakla çözülecek düğümler de değildir.”

“GÖREVİNİ HATIRLAMAYAN DEVLETE İMKÂN KISITLILIĞI KILIFI DİKMEYELİM”

“Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yardımlaşma çağrısından önce hükümetin görevini hatırlatmalıdır” diyen Yıldızlar, "Devletin imkânı da bir yere kadar diye çözüm arayışına giren bir zihniyetten çözüm bekleyemeyiz. Devlet, her vatandaşına karşı sorumludur. Milyon dolarlar döküp yaptırdıkları projelere ara verip devlet esnafının, işsizin yanında olmalı, bunu tüm odalar, dernekler, muhalif partiler her gün her saat hatırlatmalıdır. Hükümet görevini hatırlamıyor, hatırlatması gerekenler de onlara kılıf dikiyor.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat