Yıldızlar, “Türk Milletine Böyle Bir İftirayı Atmak Kimsenin Haddine Değildir”

Türkiye 26 Nisan 2021 12:55
Videoyu Aç Yıldızlar, “Türk Milletine Böyle Bir İftirayı Atmak Kimsenin Haddine Değildir”
A
a
İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, ABD Başkanı Joe Biden’ın soykırım ifadelerini kullanarak yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. ABD Başkanı Joe Biden’in 24 Nisan'da 1915 olaylarını soykırım olarak adlandırarak yaptığı açıklamaya tepkiler sürüyor.

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Yıldızlar konuya ilişkin açıklamasında: “ABD Başkanı Joe Biden, 24 Nisan'da 1915 olaylarının yıldönümüyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada yaşananları
"soykırım" olarak tanımladı. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise açıklamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu kabul edilemez bir açıklamadır. Soykırım görmek isteyen ABD kara lekeli tarihine baksın. ABD Başkanı Joe Biden "Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz" cümleleriyle başladığı açıklamasında iki kez "soykırım" ifadesini kullandı.  İstanbul'dan "Konstantinapolis" olarak bahsetti. 

Bizler Türk milleti olarak bu açıklamayı esefle kınıyoruz. Soykırım bizim milletimizin ismiyle dahi yan yana anılamaz. ABD değil mi Kızılderilileri katleden, siyahileri sokak ortalarında öldüren, Irak’ta, Suriye’de binlerce masum vatandaşı acımasızca öldüren. Böyle bir açıklamayı asla kabul etmiyoruz. Türk milletine böyle bir iftirayı atmak kimsenin haddine değildir. Şanlı Türk tarihinde böyle bir şey asla yaşanmamıştır ve yaşanmayacaktır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat