YILLARDIR ALDATILAN MEMURLARIMIZ BUNUN BEDELİNİ ÖDETECEKTİR

Genel 13 Ekim 2021 14:09
Videoyu Aç YILLARDIR ALDATILAN MEMURLARIMIZ BUNUN BEDELİNİ ÖDETECEKTİR
A
a
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllardır 3600 Ek Gösterge verilmesini bekleyen memurların ağzına bir parmak bal çaldığını belirterek, “Sürekli aldatılan memurlarımız, bunun bedelini size ödetecektir” dedi.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Cumhurbaşkanı yıllardır 3600 ek göstergeyi memurlarımıza vereceğiz diye açıklamalar yapıyor. İlk açıklama 25 Mayıs 2018 genel seçimlerinde yapıldı. 3,5 yıl geçti. Sayın Cumhurbaşkanı, kaç zamandır vaat edip duruyorsun. Ha bu seçim ha diğeri derken memurlar bekliyor. En son toplu sözleşmede bu görüşüldü ama nedense düzenleme yapılamadı. İYİ Parti olarak bu konuda destek vereceğimizi daha öncede söylemiştik. Ama nedense meclis gündemine dahi getirilmedi. Şimdide çıktınız diyorsunuz ki başka bahara bu işi halledeceğiz” dedi.

EK GÖSTERGE TÜM MEMURLARI VE EMEKLİLERİ KAPSAMALI

Memurların yıllardır beklediği ek göstergenin 2022 yılı sonunda gerçekleşeceğinin açıklanmasının seçim vaadinden öte bir şey olmadığını dile getiren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Neden 2022 sonunda bu iş çözülecek? Çünkü 2023 yılında seçim var. Seçim öncesi vaat olarak memurlarımıza bunu vaat olarak yine vereceksiniz. Bu memuru defalarca aldatmanın bedelini Türk memurlarımız size ödetecektir. Polis, hemşire, öğretmen, din görevlileri ve üst düzey memurlardan bahsediyorlar. Sadece bu ismi geçenlere ek gösterge verilecekse geriye kalan 2 Milyon memur ne olacak. 2 Milyonda emekli memur var. Eğer samimi iseniz 3,5 Milyon memurun tamamına ek göstergeyi verirsiniz” şeklinde konuştu. 

İKTİDARA GÖRE; İŞÇİ MEMUR HALİNDEN ÇOK MEMNUN!

Saraydan bakanların ülkede her şeyi tozpembe gördüğüne vurgu yapan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Cumhurbaşkanımız 3600 ek gösterge sözünü yine verirken de alt başlıklarda diyor ki; Memurumuz, işçimiz halinden çok memnun. O zaman 3600 EK Göstergeye gerek yok. Madem size göre memurlarımız, işçilerimiz halinden memnunsa.  Ama herkes biliyor ki; saraydan bakınca her şey tozpembe. Bir markete gidiyorsun 1.000 TL harcıyorsun sonrada diyorsun ki fiyatlar çok makul. Saraydan bakanlar, şov dışında alışveriş yapmadığı için her şeyi yolunda görmesi de normal. Halkın alım gücünden haberdar değiller. Fiyatlardaki artışlardan haberdar değiller” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat