YOKUŞ: KAMUDA SENDİKAL VE SİYASİ AYRIMCILIĞI BİTİRİN

Genel 15 Aralık 2021 13:25
Videoyu Aç YOKUŞ: KAMUDA SENDİKAL VE SİYASİ AYRIMCILIĞI BİTİRİN
A
a
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçe görüşmelerinde Bakan Vedat Bilgin’e, “Kamuda sendikal ve siyasi ayrımcılığı bitirin” dedi.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, TBMM’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçe görüşmelerinde söz alarak kamuda yaşanan siyasi ve sendikal ayrımcılıkla ilgili konuşma yaptı. 

Türkiye’nin, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından sürekli kara listeye alındığını belirten İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Bu kabul edilemez bir durum. Aplikasyon komisyonuna alınıyoruz. Neden biliyor musunuz? Bunun en önemli nedeni kamuda yapılan siyasi ayrımcılık ve sendikal ayrımcılıktır. Sayın Bakanım siz çalışma hayatını biliyorsunuz, kamuyu biliyorsunuz. Lütfen kamuda liyakatsizliği bitirin. Siyasi ve sendikal ayrımcılığın önüne geçin. Biz bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

ÇALIŞMA BAKANI SENDİKALARA MERDİVEN ALTI SENDİKA DİYEMEZ

Bakan Bilgin’in göreve geldiği dönem merdiven altı sendika dediğini hatırlatan Yokuş, “Sayın Bakan göreve gelir gelmez bir hata yaptı. Yüzde 1’in altında üyesi olan sendikalar merdiven altı sendika dedi. Sayın Bakan bu sendikaların denetimi sizde, istatistikleri siz yayınlıyorsunuz. Nasıl merdiven altı sendika dersiniz. Bu da yetmedi toplu sözleşmede bu sendikalara üye 200 bin memurun ocak ayından itibaren 400 TL sendika ikramiyesi alamaz dediniz. Yani dediniz ki sendikalarınızdan istifa edin, aksi halde bu hakkı size vermiyoruz. Bir Çalışma Bakanı, bir hakkı geri alır mı? Dünyada görülmüş bir şey midir? Kendi kurumunun denetlediği sendikalara merdiven altı diyebilir mi? Bunlar acilen düzeltilmelidir” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat