YOKUŞ: ÖĞRETİM YILI ÖDENEĞİ NET ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNE ÇIKARILMALI

Genel 3 Eylül 2021 13:17
Videoyu Aç YOKUŞ: ÖĞRETİM YILI ÖDENEĞİ NET ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNE ÇIKARILMALI
A
a
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, öğretim yılına hazırlık ödeneğinin net asgari ücret düzeyine çıkarılması yönünde kanun teklifi verdi.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Milli Eğitim Bakanlığının 1,250 TL olarak açıkladığı öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 2 bin 825 TL’ye çıkarılmalı dedi.
TBMM’ye öğretim yılına hazırlık ödeneği kanun teklifini veren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda da değişiklik yapılmasını talebinde bulundu. 

Öğretim yılına hazırlık ödeneğinin anaokulundan üniversiteye kadar devam etmesi gerektiğine ifade eden Milletvekili Yokuş, “Her eğitim öğretim yılı başında, öğretmenlerimizin bir takım zorunlu harcamaları olmaktadır. MEB bünyesindeki öğretmenlerimizin olduğu kadar, eğitim ve öğretim kurumlarında çalışan diğer kamu çalışanlarımız da zorunlu olarak pek çok harcama yapmaktadırlar. Hal böyle iken, sadece MEB bünyesindeki öğretmenlerimizin birtakım harcamaları için verilen “Eğitim öğretim yılına hazırlık Ödeneğini yetersizdir. Her eğitim öğretim yılı başında MEB bünyesindeki öğretmenlerimize ödenen “Eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği”nin okul öncesi dönemden başlayarak, yükseköğretimde dahil olmak üzere, tüm öğretmenlerimize ödenmesi mağduriyetlerin son bulmasına imkan verecektir” dedi.  

-ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK ÖDENEĞİ ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNE ÇIKARILMALI-

MEB tarafından bu yıl 1,250 TL olarak belirlenen öğretim yılına hazırlık ödeneğinin yetersiz olduğunun altını çizen Yokuş, “Günümüz koşullarında tek maaşla geçim mücadelesini sürdüren eğitim çalışanlarımızın, gelir kalemlerinde bu düzenleme sayesinde bir rahatlama sağlanacaktır. Öğretim yılına hazırlık ödeneğinin net asgari ücret düzeyine çıkarılmasıyla sosyal ve ekonomik koşullara ilişkin mağduriyet ve olumsuzlukların giderilmesi sağlanacaktır” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat