Zevkle Okuyacağınız Bir Bedrettin Gündeş Gerçeği..!

Medya 6 Ağustos 2020 22:24
Videoyu Aç Zevkle Okuyacağınız Bir Bedrettin Gündeş Gerçeği..!
A
a

Ayıp denen bir şey var. Değişim denen bir şey var. Zaman denen bir şey var. Gelişim denen bir şey var. Dönüşüm denen bir şey var. Var oğlu var...

 

Ama Bizim muhterem bazı basıncılarda bu yok. İşlerine nasıl gelirse öyle yazar ve cevap hakkına bile saygı göstermezler.

Ülkemizde siyaset yapanların bazıları da böyledir. Nalıncı keseri gibi hep kendilerine yontarlar.  Ancak tek tük de olsa bazen bizim sitede yazılarına yer verdiğimiz BEDRETTİN GÜNDEŞ gibi değerler de çıkar.

Ama onun başarısını hazmedemeyenler, Mersin kenti başta olmak üzere Ülkenin toplumsal barış ve mutabakatına sağladığı katkıyı görmezden gelmek isterler. Bakın birde bizim gözümüzle size aktaralım:

 “....Bedrettin Gündeş olarak; hiçbir partinin, hiçbir dinin, hiçbir kişinin, hiçbir ideolojinin esiri olmadan kendi değer yargılarım, bilinç düzeyim ve edindiğim deneyimler ışığında yaşamımı şekillendiriyorum. Her kişiyi ve olayı kendi gerçeğinde görüyor ve kendi bilinç dünyamda yorumluyorum. Her kişinin görüş, düşünce ve kutsallarına saygım vardır. Kişilerden, partilerden, ideolojilerden ve dinsel yapılanmalardan çıkardığım çok önemli dersler vardır elbette. Ama evrensel bakışımla tarihsel süreci, yaşamı, doğayı ve insanı algılama yetilerimle yorumlamaya çalışıyorum. Bu bakış açım bana, hümanizmin değerlerini katıyor. Anlama ve değer verme güdülerimi güçlendiriyor. Adalet, özgürlük ve eşitlik kavramlarının içini doldurmaya destek oluyor. Bu bakış açım; damarlarımdaki akan sıvı ve hücreleriyle beslenen insansı duygularımın açığa çıkmasına neden oluyor. Ayrımcılığı ret eden, mantıkla örtüşmeyen hırs ve egolardan arınmış bir yaşamla, toplumsal sürece güç katmaya çalışıyorum. Birilerinin istediği gibi konuşup yaşamaktansa, kendi istediğim gibi konuşup özgürlük tadında yol almayı tercih ederim....”

Yukarıdaki bu söylemler Bedrettin Gündeş’e ait.

Öyle ise kimdir bu Bedrettin Gündeş…

Bedrettin Gündeş; 1989 yılından itibaren belediyelerde üst görevlerde yer almış bir yerel yönetim uzmanı. Onu 1999 Yerel seçimlerinden sonra Mersin’in Akdeniz ilçesi Akdeniz Belediyesinden tanıyoruz.

Daha önce 1989-1994 Yılları arasında Diyarbakır’da, sonradan CHP olan SHP’li Belediye Başkanının Özel kalem müdürü olarak çalıştığını biliyoruz.

1999 Seçimlerinden sonra herkesin öcü olarak baktığı HADEP’li Akdeniz Belediyesi’nin “gülen yüzü” olarak onu tanıdık. Toplumsal barışın yerleşmesine büyük katkısı olan bir hizmet adamı olarak, herkes onu bağrına bastı.

Her zaman ağır başlı, birikimli, hoşgörülü, çağdaş, entelektüel ve ileri görüşlü biri olarak Mersin’e hizmet eden, bir kent sevdalısı olarak takip ettik.

Kendisini sadece bu dönem bir defa Büyükşehir Belediyesinde ziyaret ederek yakından tanıma fırsatı buldum. Sabırlı, sorunlara çözüm üreten, takip eden, kapısını herkese açık tutan, ayrımcılık yapmayan ender insanlardan biridir Bedrettin Gündeş.

Bir Mersinli olarak, onun bu şehir için bir şans olduğunu düşünüyorum.

Bedrettin Gündeş gibi, barıştan, hizmetten, ülkenin kalkınmasından, huzur içinde bir arada yaşamaktan yana olan insanların varlığıdır bizi umutlandıran.

Neymiş, “Bedrettin Gündeş Büyükşehir Belediyesinde MHP’li işçilere kan kusturuyor “ muş.

Hey zavallılar!

Bedrettin Gündeş’in ağırlığı kadar taş düşsün başınıza.

İnsan utanır biraz. Haber yaparken, biraz araştırır.

Çok samimi söylüyorum.

Birçok MHP’li ve AK Partili arkadaşlarla ve işçi kardeşlerimle sohbet ettim.

Doğrusu araştırdım ve bu nasıl olur diye düşündüm. Nasıl bir sonuç karşıma çıktı biliyor musunuz?

Belediye’de tüm çalışanların yaşadıkları herhangi bir sorun için kapısını çaldıkları ve rahatlıkla görüşebildikleri belki de ilk ismin, Bedrettin Gündeş olduğunu herkesten dinledim.

Bedrettin Gündeş, toplumsal düşünen, üreten, çalışkan, tüm STK’lar tarafından tanınan ve sayılan bir kent bürokratıdır.

Spor dünyası, sanat dünyası, iş dünyası, işçi sendikalarının başvuru kitapçığı gibidir Bedrettin Gündeş.

Bu Haber’i yapan ulusal yayın kuruluşunun başındaki kişi, Bedrettin Gündeş’i yakından tanımış ya da biraz araştırma zahmetinde bulunmuş olsa, haberi pas edenleri belki de, yalan haber üretmekten hakkında soruşturma açılmasını ister.

Başkan Vahap Seçer ne yaptığını iyi bilen, kime nasıl görev vereceğinin hesabını kitabını iyi yapan deneyimli bir siyasetçidir.

Bu haberi içerden birilerinin pas ettikleri herkes biliyor. Özellikle de Belediye çalışanları.

Eski dönemin bazı dinozorları hala iş başında. Kendi kurdukları çıkara dayalı düzenleri bozulmuş olmalı ki, feveran ediyorlar.

Seçer ve ekibinin çalışmalarını nasıl sabote ederiz, nasıl başarısız gösteririz diye büyük çaba içinde oldukları anlaşılıyor.

Çok dikkatli olmak lazım.

Meski de yaşananları takip ediyoruz.

Boş durmuyorlar.

Bir Yörük Derneği başkanının aktardığı gibi, “Kim Bedrettin Gündeş için bu iftiraları atıyorsa, vatan haini odur” demesi taşı gediğine koyması gibi geldi bana.

Bedrettin Gündeş, kendi ağzıyla ve kendi sosyal medyasında paylaştığı gibi, ayrımcılığı ret eden, hiçbir partinin esiri olmayan, herkesin kutsallarına ve düşüncesine saygı duyan bir bürokrat Aydındır.

Bedrettin Gündeş, kendi deyimiyle; “mantıkla örtüşmeyen hırs ve egolardan arınmış bir yaşamla, toplumsal sürece güç katmaya çalışıyorum” Diyebilen bir Mersin değeridir.

Onu korumak ve kollamak ta, tüm Mersin sevdalılarının görevi olmalıdır.

Kaynak: Haberanaliz.net

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat